1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

MinustMinu nimi on Kadi. Olen suur LCHF-toitumise fänn. LCHF-toitumine aitas mul alla võtta 33 kilo (aega võttis see jaanuarist novembrini 2013). Alates 2014. aastast olen LCHF-toitumise abil oma uut kaalu säilitanud. 

LCHF-teema on minu jaoks väga positiivne ja põnev, seega loen ja uurin selle kohta igapäevaselt järjest juurde. Kuna ametilt olen rootsi ja inglise keele tõlkija ning väga suur osa LCHF-i puudutavast infost on just rootsi- ja ingliskeelne, siis tänu sellele saan ennast hästi kursis hoida.

Püüangi selles blogis vahendada eesti keeles kõike LCHF-i puudutavat, rääkida oma isiklikest kogemustest, jagada retsepte, arutleda süsivesikuvaese-rasvarikka toitumisega seotud teemadel ja jagada LCHF-toitumist puudutavaid tõlkeartikleid - sest kui see toitumisviis oli ja on jätkuvalt minule nii suureks abiks, siis võib nendest teadmistest kindlasti veel paljudel teistelgi kasu olla :)

Aprillis 2016 ilmus koostöös Ajakirjade Kirjastusega minu raamat "LCHF. Hea enesetunne rasvarikkast ja süsivesikuvaesest toidust"Kaunid fotod raamatusse tegi Meeli Küttim ning toidud on serveeritud Sinikirja nõudel ja Hemtexi köögitekstiilidel.


14 kommentaari:

 1. Tere Kadi! Alustasin ka LCHF-toitumisega ja möödas juba peaaegu nädal, kuid mind vaevab täielik jõuetustunne (peapööritus, iiveldus jne läksid üle juba). Varem tegin palju trenni, aga hetkel ei jaksa eriti jalutadagi. Täielik nõrkus :D kas see läheb ka mingi ajapikku üle või teen ma oma toitumisega siiski midagi valesti?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere, mulle tundub, et teete kõik õigesti - olete piisavalt oma süsivesikute tarbimist piiranud, mistõttu on nüüd keha glükogeenivarud tühjad ja enesetunne korraks halb. See väsimus ja jõuetus on esialgu tavalised, aga see on mööduv nähtus, kui veel veidi kannatada ja jätkata suudate. Palun lugege neid kaht artiklit minu blogist:
   http://lchfeesti.blogspot.com/2014/02/ketoosiga-kohanemine.html
   http://lchfeesti.blogspot.com/2014/02/rasvapoletus-ja-ketoonid.html
   Soovin edu LCHF-elustiiliga!

   Kustuta
 2. Ja veel selline küsimus, et alustasin kaaluga 56 ja nädalaga läks u. 53,3 peale.. nüüd on hakanud tagasi tulema ( täna hommik juba 54,8 ). Kas peaksin muretsema ja midagi muutma või see on ajutine seis ja hakkab siiski tagasi allapoole liikuma?

  VastaKustuta
 3. Tere. Võimalik, et see on rumal küsimus aga mis on LCHF ja paleo vahe?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kirjutasin Paleo kohta siin:
   http://lchfeesti.blogspot.com/2014/03/lchf-voi-paleo.html
   http://lchfeesti.blogspot.com/2014/04/veel-paleo-kohta.html

   Kustuta
 4. Tere Kadi! Kolme lapse emana huvitaks mind, kuidas on nn uus tervislik toitumine lahendatud Rootsis, mis puudutab lapsi. Kuidas õpetada lapsed tervislikult toituma, et neist ei saaks ülekaalulisi? Ja kuidas kommenteerid taimetoilust ning toortoitlust? Isiklikult pole ma ühtegi ülekaalulist taimetoitlast küll kohanud...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks Rootsiski on hoolimata LCHF laiast levikust alles ka vanameelseid, kes taldrikureeglit tahaks peale suruda. Siiski on juba näiteks enamus Rootsi haiglates võimalik omale soovi korral LCHF menüü valida, siin ei kujutaks asjade sellist käiku veel lähima 10 aasta jooksul ettegi. Ei oska öelda, kuidas on olukord koolides, aga paljud lasteaiad on küll astunud otsustava sammu ning muutunud suhkruvabaks. Üks LCHF eestvedajaid Monique Forslund peab populaarset rootsi-inglise Montessori-lasteaeda, kus pakutakse küll liberaalset LCHF-Paleo menüüd, vt www.lifezone.se. Siin on üks artikkel ka ühe teismelise Rootsi koolipoisi kohta, kes LCHF abil palju kaalu kaotas ning kes protsessis oma kooliga, kuna kool ei olnud nõus talle erisööki (LCHF) pakkuma. http://www.dietdoctor.com/?s=emil+elm&submit.x=0&submit.y=0

   Taimetoitluse ja toortoitluse koha pealt ei ole mina mingi spetsialist, aga minu isiklik arvamus on küll kõige loetu ja nähtu põhjal üsna sama, mida ütles oma hiljutises artiklis Indrek Tustit "Inimene pole lehm": http://www.aripaev.ee/uudised/2015/05/18/inimene-pole-lehm-indrek-tustit
   Väga hästi kommenteeris ka taimetoitlust Aleksei Turovski ühes telesaates, kus ta rääkis, et inimese lähim sugulane šimpans eelistab ka siiski eelkõige loomset valku süüa ja alles seejärel tuleb taimetoit, et inimene ei ole loomu poolest mingi taimetoitlane ega toortoitlane. Selleks, et taimetoitlusega kõik oma toitainevajadused rahuldatud saaks, peakski kogu aeg ainult sööma, kuna taimne toit ei ole kahjuks väga toitainetihe. Nii nagu mäletsejad loomadki hommikust õhtuni karjamaal söövad. Antud teemal soovitan väga vaadata ka filmi "The Perfect Human Diet", kus teadlased selgitavad vägagi üheselt, miks inimene ei ole loodud taimetoitlaseks ;)

   Kustuta
 5. Tere Kadi! Minu nimi on Eneli ja elan Ahvenamaal. Olen juba aastaid võidelnud ülekaaluga. Hetkel kaalun 107 kilo ja olen täiesti õnnetu. Sooviksin ka alustada LCHF dieediga. Kas Teil oleks mingeid nõuandeid või nippe Mida ma teada peaks,enne alustamist?

  Tervitustega,

  Eneli

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere Eneli! Ma olen üsna kindel, et LCHF-ist võib ka Sinul abi olla. Proovi järgi ja püüa esialgu teha kõige täpselt nii, nagu siin kirjas: http://lchfeesti.blogspot.com.ee/p/lchf-algajatele.html Ahvenamaal elades oskad ilmselt ka rootsi keelt, seega soovitan läbi lugeda ka kõik, mis siin kirjas on: http://www.kostdoktorn.se/viktnedgang/svart-ga-ner-i-vikt Soovin Sulle palju edu ja ilusat 2016. LCHF-aastat :)

   Kustuta
 6. Tere,
  Alustan ka selle dieediga. Liha mulle maitseb ja tahan lausa. Olen proovinud erinevaid dieete, kuid ükski pole tulemusi andnud ning kaal on seisnud nädalaid. Pigem tulevad kilod tagasi/juurde.
  Nüüd on lihtsalt raske süüa nii rasvaseid asju, süda läheb pahaks. Ma saan aru, et vett peab ka palju jooma, 1,5L-2L? Või saan ma millestki valesti aru?!

  Tervitades, Jane

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Soovin edu! Ja lugege ikka ja jälle algajate materjali. Rasvast ei pea sööma nii palju, et süda pahaks läheb, vaid parajalt nii palju liha ja köögiviljade juurde, et tühja kõhu tunne kaoks.
   Jah, ikka vett ka! Nii palju kui janu on või tõesti vähemalt 1,5-2l.

   Kustuta
 7. Hei hei!

  Tahan sind südamest niivõrd põhjaliku ja südamega tehtud blogi eest, Kadi. Ostsin ka su raamatu ja tellisin fiberhuski ära - ei jõua ära oopsietamist ära oodata. Olen low-carb kasulikkust ammu mõistnud, aga magusasööstud rikuvad mu edu iga paari nädala tagant. Sinu blogi ja inspiratsioon aitas mul teha otsuse 100% LCHF kasuks. Palun jätka samas vaimus ja suuri vahvaid projekte sulle tulevikus! Anzelika

  VastaKustuta
 8. Tere,
  alustasin LCHF toitumisega ~2 nädalat tagasi. Esimestel päevadel kadus~1kg... aga nüüd on kaal juba 10 päeva paigal ja ei lange kohe mitte. Minu geenitest ütleb, et rasvane ei ole minu jaoks... ja kaalu langetamiseks vajan süsivesikuid (Vahemere toitumislaad) Enesetunne pole ka kuigi hea - magu pakitseb valutada ja puhitsemine häirib.
  Kas on juhuseid, kus mõnele inimesele LCHF toitumine lihtsalt ei sobi? -
  Ette tänades,
  Ülle.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere,

   Esiteks seda, et kaks nädalat ei ole veel mingi näitaja. LCHF ei ole kiirdieet, vaid tervislik elustiil. Tavaliselt saadakse seda eluviisi järgides umbes ühe aastaga uueks inimeseks, kahe nädalaga ei toimu veel midagi :)

   Geenitesti järgi toitumisstiili määramisest ma midagi head ei arva. Kui ikkagi inimesel on ülekaalu, mida on vaja alla võtta, siis ilmselt on tal ka talumatust liigsete süsivesikute söömise vastu, muidu poleks paksuks läinudki. Kui inimene on hoolimata saia ja suhkru söömisest pilbaspeenike ja terve kui purikas, siis sellisel inimesel mõistagi ei ole tarvis süsivesikute söömist piirata.

   Vahemere toitumislaad muideks on vägagi LCHF :) Siit lingilt leiate ühe filmi, mis kogu seda teemat põhjalikult ja põnevalt käsitleb: https://www.dietdoctor.com/big-fat-fix-movie-review

   Kui enesetunne LCHF-järgi toitumisest hea pole, siis soovitan algajate juhised uuesti läbi töötada. Ilmselt on kuskil mingi viga tehtud.

   Aga mõistagi on see Teie valik, kas soovite üldse LCHF-kursil jätkata või midagi muud proovida. Edu!

   Kustuta