1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

teisipäev, 17. märts 2015

Poest süsivesikuvaene jäätis


See kõlab nüüd võib-olla nagu reklaam, aga mul ei ole nende jäätistega mingit ärilist seost. Avastasin nimelt hiljuti, et Stockmannis müüakse stevia-erütrutooli seguga maitsestatud Coppa della Maga jäätiseid, mõned nendest on ka üpriski süsivesikuvaesed, purgi hind ca 8 eur.

Mul olid suhkrujäätistest vanasti tavaliselt suureks lemmikuks pistaatsiapähkli jäätised, siinkohal oli hea meel, et selles sarjas ongi pistaatsiajäätises kõige vähem süsivesikuid - 8,4 g 100 grammis. Maitse on mõnus ja kreemine, pistaatsiapähklitükke on peal palju.

Koostisosade nimekiri on päris ilus: täisrasvane piim, vahukoor, või, stevia, erütritool... Ei sisalda säilitusaineid, kunstlikke lõhna- ja maitseaineid ega transrasvu.

Kuigi mul on väike kahtlus, et äkki seal siiski päris nii vähe süsikaid sees ei ole, kui pakil kirjas - 8,4 g - vähemalt mul on praegu peale poole purgi söömist selline tunne, nagu oleks ketoos kuhugi kadunud. 

Kummaline on ka see, et paki peale on trükitud ja kodulehel kirjas, et 100 g sisaldab 8,4 g süsivesikuid, aga eestikeelsel kleebisel oli kirjas, et 100 g sisaldab 22 g süsivesikuid. 

No igatahes vahel harva võib ju lubada omale - olgu seal siis 8,4 või 22 g süsikaid, nagunii tihti ei ole mõtet maiustada. LCHF toitumise eesmärgiks peaks ikka olema magusaisu kõrvaldamine, mitte selle kõikvõimalike asendustega alalhoidmine ;)

Edit: Maaletooja teatas, et neil on tõepoolest eestikeelsel sildil väike viga sisse lipsanud, õige süsivesikusisaldus on pistaatsiajäätisel siiski 8,4 g nagu originaalpakendil kirjas. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar