1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

neljapäev, 9. jaanuar 2014

LCHF-i negatiivsed kõrvalmõjud ;)

Tõlkeartikkel Rootsist, autor Johanna Lanner: http://www.kostradgivarna.se/2011/12/att-overleva-pa-lchf-kost-de-negativa-biverkningarna-vi-maste-borja-tala-om/

·        Sa muutud tüütuks inimeseks

LCHF-il on selline kõrvalmõju. Selle tagajärjel astud sa nüüd julgemalt kui varem oma igapäevaelu probleemidele vastu. Kas sinu teinepool ei ole veel uut elustiili omaks võtnud? Või sinu kolleegid, sõbrad või perekond? Sa muutud tüütumaks kui vistrik tagumikul. Mul on kahju seda öelda, aga nii see on.

Alguses, kui oled üliõnnelik, et lõpuks selle õige toitumise leidsid, soovid teisigi selles veenda.

Nüüd ma ütlen midagi kohutavat. Mitte keegi ei jaksa kuulata üleliigselt entusiastlikku tervisefriiki. Osad inimesed võivad sellest isegi allergilise reaktsiooni saada, mis võib avalduda ebasobivate toitude õgimise näol ja sinul, mu sõber, tuleb seda pealt vaadata.

·        Sa ei jää peaaegu mitte kunagi haigeks

Sinust saab nagu duracelli patareidega inim-masin. Külmetushaigused, mis sind varem nädalaks maha murdsid, mööduvad nüüd tunniga. Peale aastaid terve olemist võid hakata lausa haige olemist taga igatsema, saad aru küll. Et saaks keerata end voodis kerra ja vaadata telekat, lugeda kollaseid ajalehti ja esitada oma partnerile selliseid nõudmisi, nagu saab teha ainult haige olles. Seega ole valmis, et kõik see kaob. Nii et mõtle hoolega järele enne oma toidusedeli muutmist.

·        Sa lõpetad grupiviisilise patustamise koos sõpradega ja riskid kõrvalejäetusega

Nagu me kõik teame, ei lähe ju kahjulik õgimine arvesse siis, kui seda tehakse grupiviisiliselt. Siis on sotsiaalselt aktsepteeritav paisuda. Nagu mäletate vanast kalorilugemise ajast, ei lähe ju need kalorid arvesse, mida sõid siis, kui keegi ei näinud või kui sõid kellegi rõõmuks. Nüüd saab sinust äkitselt rõõmutapja. Neid, kes vanal heal ajal dieeditasid, võis ju veel välja kannatada. Nemad olid nii näljased ja sõid vähemalt oma meeleheitel pilguga kõike, mida nägid ja oli juba ette teada, et järgmine nädal on kõik jälle vanaviisi. Aga nüüd istuvad siin kiuslikud LCHF-ikad ja naeratavad enesekindlalt ja räägivad veel, et neid ei isuta kohe mitte üks raas midagi nii ebasobivat!

·        Sul arenevad välja üliinimlikud võimed

Kohvipaus? Puhkepaus? Milleks küll? Ütled sina ja vaatad oma töökaaslasi arusaamatul pilgul. Sa näed, et nad on kurnatuna üle oma laua kummardunud ja püüavad käekotist üht puuvilja välja õngitseda. Sina aga jätkad väsimatult. Me sõime ju alles viis tundi tagasi?!

Teistel on raske sammu pidada inimesega, kes sööb loomulikku toitu. Püüa seda fakti mõista.
Ettevaatust! Ka taldrikureeglil võivad olla teatud kõrvalmõjud!
 

·        Sa hakkad jahmunud pilgul inimeste ostukärudesse vahtima

Varem sa võib-olla üldse ei pannud tähele, mida inimesed oma ostukorvi tõstsid, aga äkitselt seoses sinu teadmiste kasvuga hakkad endalegi märkamatult vaatama teiste poodlejate ostukärudesse.

Ja võib ette tulla lausa juhtumeid, kui sa omaette endalegi märkamatult podised: „ issand, seda küll ei peaks sööma“.

Mõnikord võid end lausa halvatuna tunda, kui vaatad mägedeviisi saiasid, hommikusöögihelbeid, komme, limonaadi ja muud jäledat, mida sinu ees olev klient kassalindile laob, nii et kaotad enesevalitsuse. Siinkohal tahan vaid selgitada, et see tulene sellest, et sinu vaene aju süsivesikuid ei saa, vaid see on lihtsalt vana aus šokiseisund, mis on põhjustatud kohutavast vaatepildist.

·        Sõna „margariin“ tekitab sinus tunnelnägemist ja peapööritust

„Siis ma võtan ühe sellise vedela margariini“, ütleb sinu sõbranna pahaaimamatult.

„Mida sa ütlesid???“ ütled sina ja unustad täiesti, et sa peaksid veidi ettevaatlikumalt lähenema. Sa ütled veel: „Kas sa siis ei tea, kui kahjulik see on?“ Enne kui jõuad end peatada, oledki juba käima tõmmanud propagandistliku loengu, kiiresti ka kindlalt. Sõbrannal ei ole mingit šanssigi end kaitsta. Ise võid pärast punase näoga oma transist ärgata ja avastada end ütlemas: „Kes küll sööb veel 2011. aastal margariini? Jumala eest, kõik ju teavad, et see on eluohtlik!“

 

4 kommentaari:

 1. Hahaa, see on nii mina, eriti see toidupoes lindil olevate asjade vaatamine :D

  VastaKustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. Super super lugemine,tuju läheb kohe heaks ja suunurgad sirutuvad iseenesest ülespoole.Tänan Kadi.

  VastaKustuta
 4. Haha. Mul sama teema selle teiste poekorvi piilumisega! Hirmus. Hetkel teistele oma toitumisega pinda ei käi, kuna nad ei mõistaks nagunii. Lihtsalt ütlen et ei söö suhkrut ja teraviljatooteid enam. Sellega oligi naljakas lugu just. Pikemalt külas olles ütlesin "ei" makaronidele, et sorry ma ei söö teraviljatooteid..ok..aga kas ma keedan sulle äkki siis riisi või tatart siis? Need ju tervislikud :-) ohjah.

  VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.